Dzień Dawcy Szpiku

12 lutego 2017r. Wolontariusze Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku włączyli się w wielką, regionalną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Odbyła się ona pod hasłem „Pomóż Pawłowi i Innym! I ty możesz komuś uratować życie”. 27 letni Paweł Segień z Ustki jest chory na przewlekłą białaczkę, którego jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Organizatorami akcji było Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku i Fundacja DKMS Polska. Przeszkoleni wolontariusze promowali wśród mieszkańców Słupska i okolic potrzebę pomagania osobom chorym na nowotwory krwi - bo każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla chorych. Dzień Dawcy Szpiku zakończył się sukcesem - zarejestrowano 201 potencjalnych dawców. W marcu br. odbędzie się kolejna taka szczytna akcja. Dołącz do nas. Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej.

Wolontariusze otrzymali podziękowanie za udział w akcji od Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku: https://www.facebook.com/muszkieterowieszpiku/photos/a.202208473477616.1073741828.202206260144504/390163188015476