Walentynkowe desery

16 lutego 2017r. w ramach realizacji całorocznego projektu „Zdrowe Drugie Śniadanie” uczennice z klasy 1 TUŻ wspólnie z wolontariuszkami Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowały kulinarne warsztaty dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku pod hasłem „Walentynkowe desery”.

Atrakcją dla przedszkolaków było poznanie tajników przygotowania zdrowych deserów z surowych i suszonych owoców oraz jogurtu naturalnego. Dzieci po uprzednim, krótkim „przeszkoleniu” zamieniły się w małych kucharzy. Własnoręcznie przygotowywali oni swoje desery i zdobili je czerwonymi serduszkami. Później odbyła się degustacja przygotowanych smakołyków.

Działania miały na celu kształcenie u najmłodszych samodzielności, rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz dbałości o higienę podczas sporządzania posiłków. Wspólna praca dała dużo radości wszystkim dzieciom oraz wywołała na ich twarzach piękne uśmiechy.