Kacper Firkowski z klasy 1 TEG - Słupskim Liderem Aktywności Obywatelskiej 2016

Uroczysta Gala konkursu „Słupski Lider Aktywności Obywatelskiej 2016 ” odbyła się 21 grudnia 2016 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Konkurs organizowany był w ramach projektu „Start-up dla Liderów Akademii Aktywności” współfinansowanego ze Środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Kapituła konkursu przyznała nagrody w 6 kategoriach:

• jednostka samorządu terytorialnego,
  • organizacja pozarządowa,
  • biznes,
  • aktywność społeczna,
  • wolontariat.

Kacper Firkowski - uczeń Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku - został laureatem w kategorii: WOLONTARIAT

Kacper jest aktywnym wolontariuszem Fundacji Indygo w Słupsku. Podejmuje liczne działania, akcje i inicjatywy  na rzecz środowiska lokalnego. W tym roku zakres działań obejmował  m.in. wykonanie muralu przy ulicy Wyspiańskiego w Słupsku,  przygotowanie scenografii i  udział w inscenizacji Powstania Warszawskiego, animacje kulturalne podczas wydarzeń „Witkacy na trawie”, „Śniadania z Witkacym”, „Zlot Słupskich Czarownic z Triną Papisten”, realizacja warsztatów pn.”Ginące zawody-Reaktywacja”, realizacja Projektu „Pędzlem po ekranie”, miejskiej gry „Uporządkuj swoje miasto” oraz happeningu „Stop przemocy wobec zwierząt - Zwierzę też człowiek”.

Kacper jest również bardzo aktywnym członkiem Szkolnego Klubu Wolontariusza „Panda” przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Uczestniczy m.in. w zbiórkach żywności w ramach współpracy z Bankiem Żywności, w akcji „Rolniczak czyta dzieciom”, współuczestniczył w realizacji przedstawienia teatralnego z okazji Mikołajek pt. „Jak to Mikołaj polubił witaminy” dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku.

Serdecznie gratulujemy naszemu Laureatowi!