Spotkanie w przedszkolu - Dzień Zdrowego Śniadania

foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku


Motto: "Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można(…). Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca…” K. Makuszyński

Europejski Dzień Zdrowego Śniadania - święto to jest nowym dniem w naszych kalendarzach, bo dopiero od kilku lat. Obchodzimy go 8 listopada. Jego ustanowienie jest odpowiedzią na rosnący problem otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz ogólne zniechęcenie do wczesnego jedzenia śniadania przez dzieci. Tego dnia odbywają się liczne akcje i kampanie, mające na celu promowanie śniadań i ogólnie zdrowej żywności.

 

Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Śniadania uczennice z klasy 1 TUŻ (pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych p.Joanny Dulemby, p.Elżbiety Soroki i p.Anety Pestki) przygotowały dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Słupsku bardzo ciekawą prelekcję. Dzieci dowiedziały się na czym polega zdrowe odżywianie, segregowały produkty na zdrowe i niezdrowe oraz argumentowały swój wybór. Następnie przedszkolaki wraz z uczennicami tworzyły Piramidę Żywieniową oraz wspólnie komponowały zdrowe kanapki. Dzieci świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami.