Zdrowe Drugie Śniadanie

foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku


Motto: "Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można(…). Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca…” K. Makuszyński

W ramach współpracy z Miejskim Przedszkolem  Integracyjnym nr 8 w Słupsku uczniowie z klas o profilu żywieniowym i wolontariusze raz w miesiącu organizują Zdrowe Drugie Śniadanie  dla przedszkolaków. Całoroczna akcja ma na celu kształtowanie nawyków zdrowego żywienia. Najlepszym sposobem na przekonanie najmłodszych do spożywania owoców są działania praktyczne. Dlatego 17 listopada br. uczennice klasy  1 TUŻ odwiedziły Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 8  w Słupsku.

 

Dziewczęta wspólnie z dziećmi przygotowały pyszne owocowe szaszłyki. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że jesień to czas, kiedy jest dużo różnorodnych owoców, że wszystkie są smaczne i zdrowe oraz, że można je spożywać w różnej postaci. Mogły również porównać wygląd i smak wybranych owoców. Po wspólnej  pracy odbyła się degustacja. Owocowe szaszłyki wszystkim bardzo smakowały. Organizatorem akcji był  Szkolny  Klub Wolontariusza.