Zbiórka żywności dla zwierząt

foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku


Motto: "Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można(…). Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca…” K. Makuszyński

4 października to dzień imienin  Św. Franciszka. Z tej okazji SK LOP wraz z WOLONTARIATEM  z naszej szkole zorganizowały zbiórkę żywności i niezbędnych akcesoriów przeznaczonych dla zwierząt w schronisku.

Nasi uczniowie zgromadzili wszelkiego rodzaju karmy, kasze, makarony, kagańce, koce, legowiska oraz ryż.. Z zebranych produktów  przygotowywane będą ciepłe posiłki dla zwierząt - by uprzyjemnić im zimne dni. Zbiórka trwała 4 dni. W akcji uczestniczyli  nie tylko uczniowie ale także nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Osoby ofiarujące żywność były nagradzane specjalnym  immunitetem. 

 

W piątek pracownicy schroniska z panią kierownik odebrali dary - opowiedzieli o pracy schroniska.

 

Bardzo duże wrażenie na zebranych zrobiła prezentacja psów do adopcji. Znalazły się osoby, które mają na nie chrapkę - muszą tylko przekonać rodziców. Wielu naszych wolontariuszy po akcji zgłosiło chęć pracy w schronisku.