Spotkajmy się w bibliotece

Z okazji Tygodnia Bibliotek 10 maja 2018r. wolontariusze  wzięli udział w akcji „Spotkajmy się w Bibliotece". Organizatorem akcji była Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku-Filia nr 8.

Na początku spotkania młodzież przeczytała dzieciom baśnie Charlesa Perraulta: Kota w Butach, Czerwonego Kapturka oraz Śpiącą Królewnę. Następnie dzieci wykonały bajkowe czapki nawiązujące do ich ulubionych baśni. Tak przygotowana grupa wyruszyła na  spacer po okolicy Filii nr 8 MBP w Słupsku. Napotkanym ludziom rozdawali książki w ramach akcji bookcrossingowej i zapraszali do biblioteki. Uczestnicy spaceru mieli również czas na odpoczynek i zabawę. Celem akcji była promocja czytelnictwa w środowisku lokalnym.