Zajęcia informatyczne w przedszkolu - Robotyka # 5

09.04.2018r. przedstawiciele  klasy 3 TI przeprowadzili kolejne warsztaty dla dzieci w Miejskim  Przedszkolu Integracyjnym nr 8  Słupsku. W grupie 6-latków  hasłem przewodnim spotkania było  „Bezpieczeństwo w sieci”.

Młodzież pokazała dzieciom, że Internet jest z jednej strony bogatym źródłem wiedzy  i może przynieść wiele korzyści, ale jednocześnie może być źródłem zagrożenia dla  najmłodszych. Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego korzystania z informacji zawartych w sieci. W grupie 5-latków odbyły się zajęcia z robotyki. Dzieci wspólnie z uczniami  budowały i programowały proste modele robotów. Była to kreatywna zabawa z twórczym myśleniem, pokazująca możliwości jakie daje programowanie oraz klocki Lego.