PRZEDSZKOLAK NA WAGĘ ZDROWIA

W ramach ogólnopolskiego  programu edukacyjnego “Śniadanie daje moc” 17 listopada wolontariusze z klasy II TUŻ wzięli udział w akcji „Piramida Żywienia Przedszkolaka”,która odbyła się w Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku.

Jest to cykliczna akcja naszej szkoły, koncentrująca się na zdrowym żywieniu maluchów. „Piramida Żywienia Przedszkolaka”  ma na celu pokazanie wychowawcom przedszkolnym oraz samym dzieciom, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie innymi, ale również smacznymi i odżywczo wartościowymi.  W czasie spotkania przedszkolaki miały okazję ułożyć piramidę żywienia z przyniesionych produktów spożywczych,  a na zakończenie przygotowali smaczne i bardzo zdrowe warzywne pociągi do schrupania.