Wolontariat

foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku
foto1
Biblioteka ZSA w Słupsku


Motto: "Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można(…). Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca…” K. Makuszyński

15 maja 2019 r. na hali Stadionu 650-lecia przy ulicy Madalińskiego odbyły się Letnie Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej – Słupsk 2019.

Czytaj więcej...

20.12.2018r. i 05.02.2019r. odbyły się ,w ramach współpracy z Miejskim Przedszkolem  Integracyjnym nr 8 w Słupsku, cykliczne zajęcia z informatyki dla najmłodszych.

Czytaj więcej...

14 Grudnia w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 odbyła się Gala Wolontariatu 2018 zorganizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku.

Czytaj więcej...

Już po raz szósty w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku  odbyła się akcja przedświątecznej pomocy „Świąteczna Paczka Rolniczaka”.

Czytaj więcej...

Wolontariusze Szkolnego Klubu PANDA już po raz drugi wzięli udział wydarzeniu pn. Słupskie Grand Prix Biegamy Razem.

Czytaj więcej...

„Paka dla Bezdomniaka” to coroczna szkolna akcja zbiórki karmy i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. W tym roku odbyła się ona w dniach 28-29listopada 2018 r.

Czytaj więcej...

30 listopada 2018 r. w Hali Gryfia w Słupsku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej - Słupsk 2018".

Czytaj więcej...

Tradycyjnie już, 11 listopada wolontariusze zaangażowali się w organizację VI Słupskiego Biegu Niepodległości. Pomagali oni głównemu organizatorowi imprezy Stowarzyszeniu Osób Pozytywnie Aktywnych STOPA w Słupsku. W tym roku bieg miał szczególną oprawę z racji obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

Marsz zorganizowało kierownictwo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Ogromnym sukcesem zakończyła się dwudniowa akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku w ZSA. Odbyła się ona pod hasłem „Słupsk walczy o 5-letniego Juliana-i Ty możesz uratować komuś życie.” W dniach 29 i 30 października br. zarejestrowano w naszej szkole około 100 potencjalnych Dawców. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią pomagać potrzebującym.

Czytaj więcej...

22.10.2018r. uczniowie z klasy 1TIa, 1BK, 2 TKA wzięli udział w warsztatach profilaktyczno - edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Hip-hop Druga Szansa, czyli pasja zamiast używki”.

Czytaj więcej...

Wolontariusze pomagali przy organizacji akcji krwiodawstwa w Zespole Szkół Agrotechnicznych  w dniu 17.10.2018r. pod hasłem  „Rolniczak dla Niepodległej”.

Czytaj więcej...

16.10.2018 wolontariusze uczestniczyli w konferencji „EkoMisja - Nie Marnuję!” zorganizowanej prze Bank Żywności w Słupsku.

Czytaj więcej...

30 września 2018r. (w niedzielę) odbył się 2 Słupski Półmaraton  „Biegiem do Jantara”. Słupska impreza biegowa zgromadziła na starcie kilkuset zawodników. Trasa (21km)przebiegała ulicami miasta i była dużym wydarzeniem sportowym w regionie pomorskim.

Czytaj więcej...

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Muszkieterowie Szpiku w Słupsku wolontariusze z naszej szkoły włączyli się wielkiej akcji rejestracji dawców szpiku dla  5-letniego Juliana ze Słupska  chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 

Czytaj więcej...

Tradycją naszej szkoły jest coroczny kiermasz używanych podręczników. W tym roku odbył się on 13 września 2018r. w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej...

18 czerwca wolontariusze naszej szkoły razem z Słupskim Centrum Wolontariatu i Teatrem "Rondo" zorganizowali rajd pieszy po centrum miasta. 

Czytaj więcej...

W sobote 9 czerwca 2018 r. w Kielcach odbył się event „Trasa Czerwonej Nitki”. Kielce na jeden dzień stały się stolicą honorowego krwiodawstwa.

Czytaj więcej...

15 maja 2018r.na Stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się Letnie Mistrzostwa  Przedszkolaków w Piłce Nożnej Słupsk 2018. W turnieju  wzięło udział 20 słupskich przedszkoli, ponad 600 przedszkolaków.

Czytaj więcej...

Z okazji Tygodnia Bibliotek 10 maja 2018r. wolontariusze  wzięli udział w akcji „Spotkajmy się w Bibliotece". Organizatorem akcji była Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku-Filia nr 8. 

Czytaj więcej...

7 kwietnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych uczestniczyli w festynie zdrowotnym zorganizowanym przez SPM ZOZ w Słupsku z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Czytaj więcej...

09.04.2018r. przedstawiciele  klasy 3 TI przeprowadzili kolejne warsztaty dla dzieci w Miejskim  Przedszkolu Integracyjnym nr 8  Słupsku. W grupie 6-latków  hasłem przewodnim spotkania było  „Bezpieczeństwo w sieci”.

Czytaj więcej...

6 kwietnia 2018 odbył się w Słupsku Błękitny Marsz w ramach Światowego Dnia Autyzmu, który jest obchodzony 2 kwietnia. Wolontariusze Zespołu Szkół Agrotechnicznych pomagali przy organizacji pochodu z udziałem dzieci z Miejskich  Przedszkoli nr 8,15,23 i 24  oraz dzieci z SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.  Przemarsz ulicami miasta był gestem solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wśród których jest bardzo dużo dzieci.

Czytaj więcej...

Wolontariusze pomagali przy organizacji Dnia Krwiodawstwa ,który odbył się w ZSA w dniu 6 kwietnia 2018 ramach Światowego Dnia Zdrowia uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Agrotechnicznych  w Słupsku oddali honorowo 18 litrów krwi.

Czytaj więcej...

26 marca 2018r. w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku odbyły się warsztaty kulinarne dla najmłodszych udziałem naszych uczniów.

Czytaj więcej...

26.02.2018r. uczniowie z klasy 3 TI odwiedzili Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 8 w Słupsku i po raz kolejny pokazali dzieciom fascynujący świat robotów. Podczas warsztatów dzieci zdobywały wiedzę z zakresu konstruowania i programowania robotów równocześnie rozwijając swoją kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i umiejętność logicznego myślenia i planowania.

Czytaj więcej...

21.02.2018r. w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku w ramach realizacji projektu Zdrowe Drugie Śniadanie odbyły się warsztaty kulinarne „Śniegowe Bałwanki”.

Czytaj więcej...

Już po raz trzeci odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 w Słupsku. Tym razem kodowaliśmy roboty za pomocą gry karcianej Cody Roby. Dzieci programowały wykorzystując karty z instrukcjami, musiały przewidywać ruchy przeciwników oraz układać polecenia w ciąg zdarzeń. Maluchy wykazały się ogromnym zaangażowaniem, a nauka poprzez zabawę dostarczyła im sporo radości. Za miesiąc kolejna wizyta w "ósemce". Zajęcia poprowadziła klasa 2TIb z wychowawcą.

Czytaj więcej...

30 grudnia 2017r. odbył się z naszym udziałem czwarty bieg Grand Prix ”Biegamy razem w Słupsku”. Bieg odbył się na terenie Parku Kultury, Sportu i Rekreacji w Słupsku. 

Czytaj więcej...

15 grudnia 2017r. w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku odbyły się z naszym udziałem warsztaty kulinarne dla przedszkolaków pod hasłem „Świąteczne pierniczki”. Celem spotkania było ukazanie dzieciom piękna świąt Bożego Narodzenia oraz zapoznanie z tradycjami i zwyczajami  świątecznymi.

Czytaj więcej...

20 grudnia 2017r. informatycy z klasy 3 TI już po raz drugi odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola  nr 8 w Słupsku aby pokazać dzieciom jak fascynujący może być świat robotyki. Dzieci w atmosferze zabawy uczyły się konstruować  i programować modele pojazdów mając przy tym mnóstwo radości.

Czytaj więcej...

Juz po raz piąty w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku  odbyła się akcja przedświątecznej pomocy „Świąteczna Paczka Rolniczaka”. Cała społeczność szkolna zorganizowała zbiórkę różnego rodzaju artykułów spożywczo – przemysłowych, z których zostały  zrobione paczki dla potrzebujących rodzin uczniów z naszej szkoły. Efekty akcji były imponujące, co widać na zdjęciach. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

Beata Szybowska, Monika Żynis

Czytaj więcej...

5 grudnia 2017 odbyła się  Słupska Gala Wolontariatu w Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku. W czasie uroczystości ogłoszono laureatów Lokalnego Konkursu Barwy Wolontariatu oraz Konkursu na Młodzieżową Inicjatywę Lokalną.

I miejsce w konkursie BARWY WOLONTARIATU w kategorii OCHRONA ZDROWIA / NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ otrzymał Szkolny Klub Wolontariusza „PANDA” przy Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Wł. Reymonta  w Słupsku.

Czytaj więcej...

8 grudnoia 2017 r. w Hali Gryfia w Słupsku przy ul. Szczecińskiej odbyły się Zimowe Mistrzostwa   Przedszkolaków w  Piłce Nożnej - Słupsk 2017". Zadanie było realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.  W Turnieju udział wzięło 17 przedszkoli! Każde z nich reprezentowała  grupa składająca się  z zawodników, a także ich koleżanek i kolegów z przedszkoli, którzy prześcigali się w kibicowaniu. Łącznie 500 dzieci. Nie zabrakło również dopingujących rodziców i rodzin dzieci.

Czytaj więcej...

28 listopada 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego HIP-HOP  Drugą Szansą. Spotkanie poprowadził koordynator Przemysław Kaca, który jest również autorem  książki „Hip Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”. Towarzyszyli mu raperzy ze Słupska: Rupit i Ellov .

Czytaj więcej...

W ramach współpracy z Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 8 w Słupsku odbyły się pierwsze, cykliczne zajęcia z informatyki dla najmłodszych. Uczniowie z klasy 3 TI na pierwszym  spotkaniu (22 listopada 2017) chcieli pokazać dzieciom, że informatyka to nie tylko sama teoria, ale także ciekawe zajęcia praktyczne. Informatycy wspólnie z dziećmi (grupa IV i V ) budowali i programowali roboty.

Czytaj więcej...

W ramach ogólnopolskiego  programu edukacyjnego “Śniadanie daje moc” 17 listopada wolontariusze z klasy II TUŻ wzięli udział w akcji „Piramida Żywienia Przedszkolaka”,która odbyła się w Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku. 

Czytaj więcej...

11 listopada 2017 odbył się V Słupski Bieg Niepodległości. Bardzo aktywnie w organizację biegu włączyli się nasi wolontariusze. Pomagali oni głównemu organizatorowi imprezy Stowarzyszeniu Osób Pozytywnie Aktywnych STOPA w Słupsku. Trasa liczyła 10 km i wiodła ulicami centrum naszego miasta. W biegu wzięło udział ok. 540 osób. Wręczenie nagród odbyło się w hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. T. Gwiżdża w Słupsku. Zwycięzców dekorowali olimpijczyk Jan Huruk i rekordzista polski w biegu na 400 metrów Tomasz Czubak. Opiekunami grupy wolontariuszy  byli nauczyciele p. Iwona Kosicka i Monika Żynis.

 

Czytaj więcej...

Pod hasłem „Paka dla Bezdomniaka”  odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska przy ul. Portowej w Słupsku. Akcja trwała w dniach 9,10 i 13 listopada br. Dary przynosili uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Dostarczono m.in.  kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy, koce, kołdry, miski, legowiska. Dzięki licznym darom pomożemy  zabezpieczyć zwierzęta przed zimą. Z  zebranych przez nas produktów przygotowane zostaną dla nich ciepłe posiłki –by uprzyjemnić im zimowe dni.

Czytaj więcej...

12 i 26 października i 9 listopada 2017r. odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty dla wolontariuszy z pierwszych klas, które poprowadziła  p. Monika Rapacewicz  z Centrum Wolontariatu w Słupsku. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Działajmy razem - wolontariat w szkole i środowisku lokalnym". Zastanawialiśmy się nad korzyściami, jakie niesie za sobą ta forma aktywności obywatelskiej, zarówno dla wolontariuszy, jak i osób/podmiotów, na rzecz których ochotnicy pracują. Spróbowaliśmy także napisać skróconą wersję przykładowych inicjatyw, które młodzież mogłaby przeprowadzić w ramach działania Klubu Wolontariusza przy ZSA w Słupsku.

Czytaj więcej...

26 października 2017r. wolontariusze z klasy 2 TEG i 3 TI pomagali w przeprowadzeniu akcji krwiodawstwa, która odbyła się na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Włączając się do akcji staramy się uświadomić innym potrzebę dzielenia się najcenniejszym darem-krwią. W tym dniu krew oddało 43 uczniów – w ilości ok. 20 litrów krwi.Cieszymy się bo nasza szkoła w 2016 roku uzyskała Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi przyznawany przez Ministerstwo Zdrowia i Krajowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Czytaj więcej...

16 października 2017 Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Żywności. W tym roku odbyły się dwa wydarzenia w których wzięliśmy udział:

 w miejskiej grze terenowej - podczas gry 5-8 osobowe grupy ze szkół średnich i gimnazjów miasta Słupska mogli się wzajemni poznać i wspólnie działać w przestrzeni miejskiej.

Czytaj więcej...

19.10.2017r. w Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku odbyły się jesienne warsztaty kulinarne, w które bardzo zaangażowali się również nasi uczniowie. W tym dniu na dzieci czekały liczne atrakcje: konkurs plastyczny „Wesoły ziemniak”, tworzenie sałatki jarzynowej oraz zabawy przy piosenkach związanych ze świętem. Główną atrakcją spotkania była konsumpcja upieczonych ziemniaków, które były prezentem od Zespołu Szkół Agrotechnicznych dla przedszkolaków. Wspólnie spędzony czas  dzieci z młodzieżą przyniósł wszystkim wiele radości. 

Czytaj więcej...

W dniach 28-29 września 2017r. wolontariusze z naszej szkoły brali udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”, której celem jest m.in. pomoc najuboższym mieszkańcom miasta i powiatu słupskiego. Organizatorem zbiórki  żywności był Bank Żywności w Słupsku. Młodzież pełniła 2-3 godzinne dyżury w sklepie Biedronka przy ul. Koszalińskiej w Słupsku. Koordynatorem akcji był szkolny Klub Wolontariusza -Grupa „PANDA”.

 

Dziękujemy za zaangażowanie w pomoc potrzebującym. 

Czytaj więcej...

9 czerwca 2017r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku uczestniczyły w festynie „Czas na zdrowie”, który odbył się w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Wizyta najmłodszych była jednocześnie podsumowaniem całorocznego projektu ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE realizowanego w ramach wzajemnej współpracy.

Czytaj więcej...

w dniu 07 czerwca 2017 r. na obiektach Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku przy ul. Madalińskiego rozegrano LETNIE MISTRZOSTWA SŁUPSKA PRZEDSZKOLAKÓW W PIŁCE NOŻNEJ - SŁUPSK 2017. Zadanie było realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.

Czytaj więcej...

Kacper Firkowski – uczeń klasy 1 technik geodeta został Laureatem Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu  Nastolatków „8 Wspaniałych”. Była to 23 edycja konkursu, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych.

Czytaj więcej...

„Wiosenna łąka” pod takim hasłem odbyły się  5 kwietnia 2017r. kolejne warsztaty kulinarne adresowane do dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Zdrowe Drugie Śniadanie”. Poprowadziły je uczennice z klasy 1 TUŻ. Wolontariuszki wspólnie z paniami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nauczycielami z przedszkola pomagały dzieciom wyczarować piękne, kolorowe desery.

Czytaj więcej...

24 marca 2017r. uczniowie,nauczyciele i wolontariusze z  Rolniczaka brali udział w wydarzeniu:  Finał Słupsk   nagranie teledysku EndRiu i Muszkieterowie Szpiku. Impreza odbyła się na Placu Zwycięstwa w Słupsku.  Łącznie zgromadziła ona około 850 osób.

Czytaj więcej...

Wolontariusze Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku uczestniczyli w dniach 01-02 kwietnia 2017 r. w  Wielkanocnej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności. Celem zbiórki było dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

W ramach projektu "Zdrowe Drugie Śniadanie" 15 marca 2017r. odbyły się  warsztaty kulinarne dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku, które poprowadziły uczennice z klasy 1 TUŻ. Wolontariuszki wspólnie z paniami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nauczycielami z przedszkola tworzyły z dziećmi z warzyw różne kompozycje kwiatowe. Ze zgromadzonych zdrowych produktów dzieci wyczarowywały bardzo ciekawe i pomysłowe przekąski.

Czytaj więcej...

12 lutego 2017r. Wolontariusze Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku włączyli się w wielką, regionalną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Odbyła się ona pod hasłem „Pomóż Pawłowi i Innym! I ty możesz komuś uratować życie”. 27 letni Paweł Segień z Ustki jest chory na przewlekłą białaczkę, którego jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Czytaj więcej...

16 lutego 2017r. w ramach realizacji całorocznego projektu „Zdrowe Drugie Śniadanie” uczennice z klasy 1 TUŻ wspólnie z wolontariuszkami Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowały kulinarne warsztaty dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku pod hasłem „Walentynkowe desery”.

Czytaj więcej...

Uroczysta Gala konkursu „Słupski Lider Aktywności Obywatelskiej 2016 ” odbyła się 21 grudnia 2016 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Konkurs organizowany był w ramach projektu „Start-up dla Liderów Akademii Aktywności” współfinansowanego ze Środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

W ramach współpracy z Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 8 w Słupsku realizowany jest  projekt „Zdrowe Drugie Śniadanie”. 10 stycznia 2017r. dziewczęta ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ( z klasy  1 TUŻ i 2 TUa) poprowadziły, już po raz trzeci, zajęcia z zakresu żywienia dla dzieci.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku  odbyła się akcja przedświątecznej pomocy „Świąteczna Paczka Rolniczaka”. Cała społeczność szkolna zorganizowała zbiórkę różnego rodzaju artykułów spożywczo – przemysłowych, z których zostały  zrobione paczki dla potrzebujących rodzin uczniów z naszej szkoły. Akcja trwała od 10.12.2016 r.  do 20.12.2016 r.

Czytaj więcej...

Aby umilić najmłodszym czas oczekiwania na święta, dnia 15 grudnia 2016r. uczennice z klasy 1 TUŻ i 2 TUA odwiedziły Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 8 w Słupsku.

Czytaj więcej...

6 grudnia 2016r. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku, dla których przygotowała przedstawienie o tematyce świątecznej „Jak to Mikołaj polubił witaminy”.

Czytaj więcej...

9 grudnia 2016r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Panda” przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku zaangażowali się w organizację „Mistrzostw Słupska Przedszkolaków w piłce nożnej 2016”.

Czytaj więcej...

Wolontariusze Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku uczestniczyli w dniach 25-27 listopada 2016 r. w  świątecznej zbiórce produktów żywnościowych zorganizowanej przez Bank Żywności. W tym roku odbywała się ona pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku”. Przez cały weekend wolontariusze zbierali żywność, która trafi do ubogich i potrzebujących - podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy codzienny gest, który świadczy o tym jak bardzo zależy nam na innych.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Zdrowego Śniadania - święto to jest nowym dniem w naszych kalendarzach, bo dopiero od kilku lat. Obchodzimy go 8 listopada. Jego ustanowienie jest odpowiedzią na rosnący problem otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz ogólne zniechęcenie do wczesnego jedzenia śniadania przez dzieci. Tego dnia odbywają się liczne akcje i kampanie, mające na celu promowanie śniadań i ogólnie zdrowej żywności.

Czytaj więcej...

W ramach współpracy z Miejskim Przedszkolem  Integracyjnym nr 8 w Słupsku uczniowie z klas o profilu żywieniowym i wolontariusze raz w miesiącu organizują Zdrowe Drugie Śniadanie  dla przedszkolaków. Całoroczna akcja ma na celu kształtowanie nawyków zdrowego żywienia. Najlepszym sposobem na przekonanie najmłodszych do spożywania owoców są działania praktyczne. Dlatego 17 listopada br. uczennice klasy  1 TUŻ odwiedziły Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 8  w Słupsku.

Czytaj więcej...

A oto kilka zdjęć ze szkolenia  dla wolontariuszy, które odbyło się we wtorek, dnia 27 września br. roku w bibliotece szkolnej. Zostało ono zorganizowane przez  Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku.

Czytaj więcej...

Podczas tegorocznej zbiórki żywności Podziel Się Posiłkiem wspólnymi siłami zebraliśmy 7 148,28 kg produktów żywnościowych. Jak zwykle dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji na terenie Słupska ( Gim. nr 2, Gim. nr 4, I LO, IV LO, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Agrotechnicznych, ZS nr 1, ZSM i L nr 4, Gim. w Kobylnicy, ZS w Jezierzycach, Kuratorzy, MDP w Smołdzinie, ZHP w Słupsku, Stowarzyszenie Teen Challenge, Stowarzyszenie Dajmy Im Radosć, Zrzeszenie Emerytów, Stowarzyszenie Wychowawców i wychowanków Domów Dziecka) Lęborka (ZHP Lębork, Zespół Szkół Agrotechnicznych), Wejherowa, Pucka, Władysławowa, (Stow. Nasze Gniazdo), Ustki, (MOS Ustka, GOPS Ustka) Kobylnicy,(ZS w Kobylnicy) Wicka (GOPS w Wicku).

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim uczestnikom eventu, którzy dzielnie walczyli, żeby przeskoczyć Mount Everest. Podziękowania należą się również osobom które przyczyniły się do tej imprezy: Bernadecie Kopeć i Marcinowi Klinkoszowi jako kierownikom zamieszania. SOSiR Słupsk za udostępnienie obiektu;

Czytaj więcej...

W dniu 10 czerwca na obiektach stadionu 650-lecia w Słupsku odbyły się Letnie Mistrzostwa Słupska Przedszkolaków w Piłce Nożnej Słupsk 2016.

Czytaj więcej...

W Hali Sportowej przy Stadionie 650-lecia w Słupsku odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj więcej...

Wolontariusze Zespołu Szkół Agrotechnicznych pomagali w organizacji IX konkursu pt.”Bezpieczny Przedszkolak”, który odbył się 9 maja b.r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku.

Czytaj więcej...

Wolontariusze ZSA angażują się w akcje sportowe w mieście. 5 grudnia pomagali w organizacji Mikołajkowego Mityngu Rodzinnego z Akademią Małego Lekkoatlety.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z klasy 1TA i 3TI przybyli ze słodkim upominkiem do seniorów Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Słupsku. Młodzież przygotowała na tą okazję bardzo atrakcyjny montaż słowno-muzyczny o tematyce świątecznej.

Czytaj więcej...

Wolontariusze włączyli się w popularyzację zdrowego trybu życia w śród lokalnej społeczności. Brali udział i pomagali w organizacji zawodów lekkoatletycznych pod hasłem Lekkoatletyka Łączy Pokolenia.

Czytaj więcej...

27 stycznia 2016 - członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza z naszej szkoły pomagali opiekować się dziećmi podczas balu karnawałowego w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 8  w Słupsku. Wspólne zabawy i konkursy były okazją do integracji młodzieży z dziećmi.

Czytaj więcej...

Z okazji radosnych i oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia szkolni wolontariusze zorganizowali spotkanie wigilijne, by wspólnie, w klimacie świątecznym, poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt.

Czytaj więcej...

4 grudnia 2015r odbyła się  XVI Słupska Gala Wolontariatu. W czasie uroczystości nagradzane były osoby indywidualne oraz Młodzieżowe Kluby Wolontariusza.

Czytaj więcej...

A oto kilka zdjęć ze szkolenia  dla wolontariuszy, które odbyło się we wtorek, dnia 20 oraz 28 października br. w bibliotece szkolnej. Zostało ono zorganizowane przez  Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku.

Czytaj więcej...

W piątek 23 października 2015r. zgodnie z naszą wieloletnią tradycją, odbyło się w naszej szkole akcja oddawania krwi, w której wzięli udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele szkoły.

Czytaj więcej...

4 października to dzień imienin  Św. Franciszka. Z tej okazji SK LOP wraz z WOLONTARIATEM  z naszej szkole zorganizowały zbiórkę żywności i niezbędnych akcesoriów przeznaczonych dla zwierząt w schronisku.

Czytaj więcej...

Dnia 1 października 2015 r. Liga Ochrony Przyrody i Wolontariat zorganizowały wycieczkę do miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Czytaj więcej...

W dniu 29.09.2015r. najaktywniejsi  wolontariusze ze szkół średnich i gimnazjów wzięli udział w GRZE TERENOWEJ - "O co chodzi z tą żywnością?"

Czytaj więcej...

W dniach 25 i 26 września 2015  r. odbyła się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem”.

Czytaj więcej...

To już tradycja, że w naszej szkole Wolontariat zorganizował kiermasz używanych podręczników.

Czytaj więcej...

 Dnia 09.09.2015 o godzinie 11 wzięliśmy udział w otwarciu wystawy fotograficznej „Cztery Łapy”.

Czytaj więcej...