Będzie to już szósta edycja. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego lekturą Narodowego Czytania 2017

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą na Narodowe Czytanie 2017 - ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Na lekturę Narodowego Czytania w tym roku można było głosować od 23 stycznia do 15 lutego, wybierając spośród czterech utworów: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego, „Beniowski” Juliusza Słowackiego i „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W sumie oddano blisko 37 tys. głosów, „Wesele” uzyskało prawie 18 tysięcy wskazań. Wspólne narodowe czytanie lektury odbędzie się 2 września 2017r.

Więcej informacji pod adresem: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,502,wesele-stanislawa-wyspianskiego-lektura-narodowego-czytania-2017.html